بازدید رییس سازمان بازرسی کل کشور از مجتمع تولیدی - تحقیقاتی انستیتو

حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان رئیس محترم سازمان بازرسی کل کشور در روز یکشنبه 22 فروردین ماه 1400 از سایت تولید واکسن کرونا در مجتمع تولیدی تحقیقاتی، بازدید به عمل آورده و از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه های تولید واکسن قرار گرفتند.

ایشان در بازدید از بخش های مختلف سایت تولید واکسن کووید19، ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس قوه قضاییه به دست اندرکاران تولید واکسن کرونا خواستار آن شد چنانچه مانعی وجود دارد آن را مطرح کنند تا سازمان بازرسی در اسرع وقت آن را پیگیری و رفع نماید.

ایشان طی بازدید از خط تولید واکسن کرونا ضمن تشکر از دست اندر کاران مجموعه درعرصه تولید متذکر شدند: خوشبختانه طی چند ماه گذشته نتایج امید بخشی در زمینه تولید واکسن حاصل شده است. و با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها افزودند: چنانچه اشکال یا موانعی در زمینه تولید واکسن وجود داشته باشد بطور قطع پیگیری خواهد شد. ایشان خاطر نشان کردند: یکی از موانع اصلی که در کشور وجود دارد بروکراسی پیچیده و غیر متناسب با نیاز کشور است و به همین دلیل فرآیندها، دریافت مجوزها و مواردی که باید با سرعت انجام شود متاسفانه محقق نمی گردد که ان شاءالله پیگیری و تمامی موانع رفع خواهد شد.

در ادامه ایشان افزودند: خوشبختانه با تلاش دانشمندان و نخبگان عزیز کشور، امروز شاهد پیشرفتهای تحسین برانگیز در رابطه با تولید واکسن کرونا هستیم و قطعا تبدیل شدن ایران بعنوان یکی از قطبهای اصلی تولید واکسن در جهان امکان پذیر خواهد بود.

ایشان مشاهده اقدامات صورت گرفته در مجتمع را مثبت ارزیابی کردند. و با اشاره به قدمت 100 ساله انستیتو پاستور ایران عنوان کردند اگرچه در چند وقت اخیر شاهد خساراتی به علت شیوع این ویروس بودیم لیکن از برکات کم نظیر آن میتوان به سرعت غیر قابل پیش بینی در تولید واکسن مؤثر کرونا با توجه به تجارب تولید واکسن در انستیتو پاستور ایران اشاره و اظهار امیدواری کردند که بزودی مردم ایران شاهد تزریق واکسن تولید داخل که البته بخشی از آن به کمک کشور کوبا صورت گرفته باشند.

 

کلمات کلیدی
احسان مشایخی
نویسنده :

احسان مشایخی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *