بخش واکسیناسیون بین المللی
                                                                                                                                                                                                 
 
 
 کارت سبز آمریکا :
 
افرادی که جهت دریافت کارت سبز اقامت در آمریکا اقدام می نمایند با توجه به سن آنها نیاز به تزریق واکسن های ذکر شده از طرف سفارت آن کشور را دارند. این افراد می توانند با مراجعه به انستیتو پاستور ایران و با در دست داشتن پاسپورت و دفترچه بیمه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا ساعت 15، در این مورد اقدام نموده و کارت بین المللی واکسیناسیون دریافت نمایند. این واکسنها عبارتند از :
 
 
 واکسن  موارد تزریق
سرخک، سرخجه ،اوریون (MMR)

افرادی که در سال 1957 میلادی یا بعد از آن بدنیا آمده اند دو نوبت واکسن MMRبه فاصله حداقل یک ماه تزریق نمایند و گواهی تزریق را به انسیتو پاستور ایران ارائه نمایند. این واکسن در درمانگاهها و مطبها تزریق می گردد و در انستیتو پاستور موجود نیست. اگر تا زمان مصاحبه پزشکی،کمتر از یکماه فرصت باقی مانده باشد این واکسن نباید تزریق شود.

هپاتیت این واکسن تا سن زیر 60 سال باید تزریق شود
 مننژیت (چهار ظرفیتی)  11 سالگی لغایت 18سالگی ، که توسط هلال احمر تزریق میگردد
 آبله مرغان  این واکسن در ایران موجود نمی باشد انجام آزمایش خون جهت بررسی سابقه بیماری آبله مرغان (اندازه گیری IgG )لازم است .
 ذات الریه (پنوموکوک 23 )

  برای سفارت ترکیه، در افراد 60 ساله و بالاتر ،این واکسن باید تزریق شود. برای سایر سفارتها در افراد 65 ساله و بالاتر ، تزریق می شود. این واکسن در داروخانه ها موجود می باشد .

 آنفولانزا

 در فصل پاییز و زمستان  هر سال باید تزریق شود
 دیفتری و کزاز  بعد از واکسیناسیون دوران کودکی ، هر ده سال یکبار ، باید تزریق شود.
IPV این واکسن باید بعد از مشخص شدن زمان مصاحبه تزریق گردد و برای تزریق می توانید به انستیتو پاستور یا مراکز بهداشت مراجعه نمایید
  
 
 
 دیفتری و کزاز بعد از واکسیناسیون دوران کودکی ، هر ده سال یکبار ، باید تزریق شود.
  
در مورد افراد زیر 18 سال، آوردن کارت واکسیناسیون زمان کودکی به همراه پاسپورت الزامیست.
تحصیل در خارج از کشور:
به همراه داشتن فرم مربوط به واکسیناسیون از طرف دانشگاه مربوطه، در افرادی که برای ادامه تحصیل، قصد عزیمت به خارج از کشور را دارند الزامیست. 
 
 
تب زرد
 
در تعداد قابل توجهی از کشور های آفریقایی و آمریکای لاتین بیماری تب زرد وجود دارد . تب زرد بیماری ویروسی خطرناکی است که از طریق پشه منتقل می شود .
افرادی که قصد مسافرت به کشورهایی که در آنها تب زرد دیده میشود را دارند با مراجعه به این مرکز در صورت لزوم، واکسن تب زرد تزریق نموده و کارت بین المللی که گواهی تزریق این واکسن است را دریافت می نمایند . این واکسن حداقل 10 روز قبل از عزیمت باید تزریق شود و تزریق یک نوبت آن در طول عمر کافیست. این واکسن ویروس ضعیف شده است و در کودکان در زیر نه ماهگی و حتی الامکان در حاملگی تزریق نمی شود .
بیماری دیگری که در بسیاری از کشورهای جهان به خصوص مناطق گرمسیر دیده می شود مالاریا ست.  عامل بیماری مالاریا توسط نوعی پشه به نام آنوفل از فردی به فرد دیگر منتقل می شود .  اطلاعات مربوط به این بیماری خطرناک را میتوانید از مرکز بهداشت غرب تهران (شماره تلفن:66038922_66085260)دریافت نمایید.
 

سیستم چت آنلاین