پیام رئیس انستیتو پاستور ایران به مناسبت آغاز سال 1401 هجری شمسی

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

 

خداوند متعال را بسیار شاکرم که با الطاف خود، توفیقات ارزشمندی را نصیب گرداند تا انستیتو پاستور ایران در ادامه رسالت دیرین خود جایگاه رفیع گذشته را بازیافته و با اقتدار به ایفای نقش مهم ملی خود بپردازد. در سال سخت گذشته با به ثمر نشستن بسیاری از تلاش ها، ارتقای قابل توجهی را در توانمندی نیروی انسانی و تجهیزات در حوزه های مختلف و بویژه در امور تشخیص و تولید شاهد بودیم تا سالی مملو از دستاوردهای پرافتخار در تاریخ انستیتو پاستور ایران ثبت شود.  

دستاوردهای پرافتخار اخیر که آثار و برکات آن در قلمرو پهناور ایران گسترده شده و امروزه از نقاط قوت حوزه سلامت کشور به شمار می رود، به عنوان یادگاری ماندگار و برگ هایی زرین بر تاریخ خدمات ارزشمند انستیتو پاستور ایران افزوده شده است. این توفیقات که به مدد فضل الهی و ایثار پرمهر خادمان بی منت مردم ایران زمین در انستیتو پاستور ایران و در اوج تحریم های ناجوانمردانه حاصل گردیده مصداق عینی تبدیل تهدید به فرصت بوده است.

به شکرانه عبور از سختی ‏های زمستان و فرصتی نو که ارزانی ‏مان شد تا در مسیری گام نهیم که سرانجامی بهارانه داشته باشد، در آغازین روزهای سال جدید که عیدانه رستن و شمیم روح بخش بهاری با ماه پرفضیلت رمضان و بهار جانها توام گشته، با خدای دگرگون کننده قلب ها و بینش ها عهد می بندیم که در سیر تحول ایام، مجالی برای مرور احوال خویش بیابیم و درگذر تحویل سال، در پی تحویل حال خویش باشیم تا آنچه را در توان داریم در راه خدمت به مردم و سرافرازی کشور انجام دهیم. 

در پایان و با اغتنام فرصت، ضمن قدردانی از مساعی خالصانه همه همکاران گرانقدر در طی یک سال گذشته، امید آن دارم که انستیتو پاستور ایران در سال جاری نیز با بهره‌گیری از تجارب و سرمایه اجتماعی متکی بر پیشینه بیش از یکصد ساله خود، خدمات شایسته تر و گسترده تر را تقدیم مردم شریف و نجیب ایران نماید.

 

دکتر علیرضا بیگلری

رئیس انستیتو پاستور ایران

فروردین 1401

 

کلمات کلیدی
احسان مشایخی
نویسنده :

احسان مشایخی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *