فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای مشترک انستیتوپاستور ایران و کوبا در کرمان آغاز شد

فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایرانی - کوبایی طی آیینی رسمی و با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار در روز شنبه 18 اردیبهشت 1400 در کرمان آغاز شد.
معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان در این آئین گفت: اتفاقی که در زمینه واکسن در داخل کشور به وقوع می پیوندد یک جهش خیلی  خوب است اما برای رسیدن به حد اعلی راه درازی در پیش داریم.
دکتر علی اکبر حق دوست با اشاره به اقدامات کشور از زمان شیوع کرونا برای تولید واکسن افزود: فعالیت های قابل تقدیری در کشور برای تولید واکسن انجام شده به طوری که در این مدت راهی که باید طی سال ها می پیمودیم با تلاش های فراوان در مدت زمان کوتاهی رفتیم.
وی اظهار داشت: در استان های دیگر کارآزمایی بالینی این واکسن به خوبی پیش رفته و امیدواریم که شهر کرمان یکی از بهترین سایت ها شود.
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: باید به واکسن بومی قابل قبول برای مقابله با این بیماری جهان شمول دست پیدا کنیم تا سلامت جان انسان ها را حفظ کنیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا ایرانی - کوبایی گفت: امروز کارآزمایی بالینی در کرمان همراه با برخی از دانشگاه های علوم پزشکی انجام می شود.
حمیدرضا رشیدی نژاد افزود: ۴۰ نفر در سایت کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی - کوبایی به داوطلبان خدمت رسانی می کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: این واکسن فاز حیوانی و اول و دوم کارآزمایی بالینی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن روی ۴۴ هزار نفر در کوبا و ۲۴ هزار نفر در ایران انجام می شود.
وی افزود: هشت دانشگاه علوم پزشکی در ایران کارآزمایی بالینی این واکسن را بر عهده دارند و کرمان پنجمین دانشگاهی است که این اقدام را آغاز کرده است.
دکتر احسان مصطفوی مدیر پروژه کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن کرونای کنژوگه و عضو هیات علمی انستیتو پاستور ایران نیز در این نشست اعلام کرد تاکنون حدود ۷۰۰۰ نفر این واکسن را دریافت کرده اند که با اضافه شدن سه شهر یزد و ساری و بابل در روزهای آینده ان شاءالله به زودی به ۲۴۰۰۰ داوطلب پیش بینی شده خواهیم رسید.
 
 
کلمات کلیدی
احسان مشایخی
نویسنده :

احسان مشایخی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *