توسعه همکاری های مشترک انستیتو پاستور ایران و وزارت علوم و فناوری ونزوئلا

در دیدار دکتر گابریلا خیمنس، معاون رئیس جمهور و وزیر علوم و فناوری ونزوئلا و دکتر رحیم سروری، رییس انستیتو پاستور ایران، طرفین بر گسترش همکاری های مشترک تاکید کردند. در این دیدار، دکتر خیمنس از همکاری انستیتو پاستور ایران در صادرات واکسن های ب ث ژ و هپاتیت بی به این کشور تشکر نمود و از محموله دریافتی بسیار ابراز رضایت کردند. ایشان ابراز تمایل نمود که بتوان در حوزه انتقال تکنولوژی، و انجام تحقیقات مشترک همکاری ها را توسعه داد و صادرات واکسن های انستیتو پاستور ایران به این کشور ادامه پیدا کند. دکتر خیمنس بیان کرد طی بازدیدی که همکاران من از انستیتو پاستور ایران داشتند، در جریان ظرفیت‌های مهم این انستیتو در توسعه دانش و فناوری قرار گرفتیم.

دکتر رحیم سروری در این دیدار ضمن بیان توانمندی های انستیتو پاستور ایران، بر توسعه همکاری های انستیتو پاستور ایران و وزارت علوم و فناوری ونزوئلا در حوزه های تولیدی، تحقیقاتی و آموزشی تاکید نمود. 

در ادامه روسای انستیتو پاستور ایران و انستیتو علمی تحقیقاتی ونزوئلا،با امضای یک تفاهمنامه همکاری، تمایل خود را برای یک مشارکت علمی پایدار در زمینه واکسن و سایر محصولات دارویی، تحقیقات بیولوژیک و همچنین بهبود سیستم های آموزشی بر اساس بهترین استانداردهای ملی و بین المللی ابراز داشتند.

لازم به ذکر است که در بازدید دکتر خسوس بریتو، معاون وزیر علوم و تکنولوژی ونزوئلا از مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران نیز زمینه های همکاری مشترک انستیتو پاستور ایران و وزارت علوم و تکنولوژی ونزوئلا مورد بررسی قرار گرفت. در این دیدار دکتر مهدی پریان، معاون تولید انستیتو پاستور ایران آمادگی انستیتو پاستور ایران را برای برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی در زمینه کنترل کیفیت، تضمین کیفیت واکسن و فرآیند های تولید و فرمولاسیون فرآورده های بیولوژیک و واکسن و همچنین انتقال دانش فنی واکسن و فرآورده های بیولوژیک را اعلام کرد. معاون تولید انستیتو پاستور ایران همچنین آمادگی انستیتو پاستور ایران را برای صادرات واکسن، کیت های تشخیصی و محلول های تزریقی اعلام نمود. در پایان این دیدار، بازدیدی از واحدهای تولیدی مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران انجام شد.

لینک خبر در ایسنا

لینک خبر در وبدا

کلمات کلیدی
احسان مشایخی
نویسنده :

احسان مشایخی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

سیستم چت آنلاین