ورزشهايي براي از بين بردن غبغب

 

    صفحه قبل

 ورزش هايي براي از بين بردن غبغب

 

همه می‌دانند که برای خلاصی از چربی اضافه (در هر ناحیه از بدن که باشد) باید فعالیت چربی‌سوز بیشتری انجام شود.
آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست. البته داشتن غبغب برای افرادی که چاق هستند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی است، اما گاهی این اتفاق می‌افتد که فرد با وجود طبیعی بودن وزن بدنش، با معضل غبغب دست به گریبان می ‌شود و البته نباید فراموش کنید که وجود غبغب، تاثیر زیادی بر چهره فرد دارد و اصولا باعث می ‌شود سن افراد، بیشتر به نظر برسد.

جراحی پلاستیک  یکی  از راه‌های  از بین بردن سریع غبغب است، اما یک ‌راه درمانی مفید بدون درد و خون ریزی نیز برای از بین بردن این مشکل زیر‌ چانه‌ای وجود دارد؛ ورزش دادن عضله این ناحیه که صد البته بهتر از عمل جراحی است!

برای کشیدن عضله این ناحیه، چندین ورزش راحت وجود دارد که به تعدادی از آنها در این قسمت می‌پردازیم: 

1- كف دست ها را براي 10 ثانيه به پيشاني تان فشار دهيد. اين فشار را در جهت عكس گردن و سر وارد كنيد. بايد حس كنيد كه گردن و چانه تان سفت شده اند. اين حركت را، البته اين بار با قرار دادن دست در پشت سر، تكرار كنيد. همين حركت را در دو طرف سر نيز تكرار كنيد. در اين حالت، دست خود را به شكل پياله كرده و آن را روي گوش خود قرار دهيد و ورزش مذكور را انجام دهيد.

2- چانه تان را بالا بگيريد و دهان خود را باز و بسته كنيد انگار كه آدامس مي جويد. در اين ورزش، بايد حس كنيد كه عضلات آرواره تا گردن شما سخت شده اند.

3- دهان خود را باز كنيد، خيلي آهسته سر خود را به عقب خم كنيد و در همين حال بمانيد. حالا لب پايين را تا روي لب بالاي خود حركت دهيد و اين حركت را چند بار انجام دهيد.

4- همانطور كه سرتان در حالت طبيعي قرار دارد (بدون خم كردن آن به هر جهتي)، سعي كنيد لب پايين خود را به بيني تان بزنيد! البته اين اتفاق تقريباً غيرممكن است، اما تلاش براي انجام چنين كاري، براي هدف شما مفيد خواهد بود.

5-بيرون آوردن زبان از دهان، آن هم به طور مداوم و پشت سرهم، عضلات دهان و صورت را تقويت مي كند و در از بين بردن غبغب نيز موثر خواهد بود.

توصيه مي شود اين ورزش ها را روزي 2 بار انجام دهيد.