بخش بین الملل

 

                                                                                                                                                                                           بازگشت      
 در تعداد قابل توجهي از كشور هاي آفريقايي و آمريكاي لاتين بيماري تب زرد وجود دارد . تب زرد بيماري ويروسي خطرناكي است كه از طريق پشه منتقل مي شود . علائم اين بيماري عبارتند از تب ، سردرد ، ترس از نور ، كاهش ضربان قلب ، افت فشار خون ، زردي ، خونريزي از دستگاه گوارش و در نهايت اغما مي باشد .
ليست كشورهايي كه در آنها اين بيماري ديده مي شود در اين بخش موجود مي باشد و افرادي كه قصد مسافرت به اين كشورها را دارند با مراجعه به اين مركز در صورت لزوم، واكسن تب زرد تزريق نموده و كارت بين المللي كه گواهي تزريق اين واكسن است را دريافت مي نمايند . اين واكسن حداقل 10 روز قبل از عزيمت بايد تزريق شود. اين واكسن ويروس ضعيف شده است و در زير نه ماهگي و حتي الامكان در حاملگي تزريق نمي شود .
بيماري ديگري كه در بسياري از كشورهاي جهان به خصوص مناطق گرمسير ديده مي شود مالاريا ست. اطلاعات مربوط به این بیماری را میتوانید از مرکز بهداشت غرب تهران دریافت نمایید. عامل بيماري مالاريا توسط نوعي پشه به نام آنوفل از فردي به فرد ديگر منتقل مي شود . علائم اين بيماري شامل حملات مكرر تب ، لرز شديد و تعريق به همراه سردرد ، خستگي ، سرگيجه و علائم گوارشي مي باشد . در اين بيماري طحال بزرگ مي شود و ممكن است به مرگ منجر شود .
 
افرادي كه جهت دريافت كارت سبز اقامت در آمريكا اقدام مي نمايند با توجه به سن آنها نياز به تزريق واكسن هاي ذكر شده از طرف سفارت آن كشور را دارند كه با مراجعه به انستيتو پاستور ايران و با در دست داشتن پاسپورت ، اين واكسن ها تزريق شده و كارت بين المللي واكسيناسيون دريافت مي نمايند . افراد متولد دي ماه 1338 به بعد ، در دو نوبت واكسن ام ام آر را حداقل به فاصله يك ماه ،برای همه افراد واكسن آنفلوانزا و افراد 65 ساله و يا مسن تر نيز واكسن پنوموكوك را دريافت مي نايند و براي افراد بالاي يك سال واكسن آبله مرغان تزريق مي گردد .