دیدار سفیر فرانسه در ایران از انستیتو پاستور ایران

در ابتدای این دیدار، توضیحاتی در مورد فعالیت های انستیتو پاستور ایران در طول صد سال خدمت ارائه شد.
 در این جلسه آقای فیلیپ تیه بو، سفیر فرانسه تاکید کرد که قبلا سفیر فرانسه در کره جنوبی بوده است و از نزدیک در جریان فعالیت های موثر انستیتو پاستورها در کنترل بیماری ها می باشد. ایشان تاکید کرد که فرانسه کمک های خود به ایران را در پاسخ به اپیدمی کرونا از طریق سازمان جهانی بهداشت ارسال کرده است و آمادگی لازم را دارد تا برای تسهیل مراودات علمی بین انستیتو پاستور ایران و فرانسه و حمایت از تحقیقات مشترک همکاری نماید. فیلیپ تیه بو، تاکیدکرد ایران و فرانسه منافع مشترک برای کنترل اپیدمی ها دارند و برای همین مایل به توسعه همکاری ها هستند.
دکتر علیرضا بیگلری رییس انستیتو پاستور ایران هم در این دیدار، از حمایت های سفارت فرانسه در توسعه همکاری های انستیتو پاستور های ایران و فرانسه تشکر کرد. دکتر بیگلری تأسیس انستیتو پاستور ایران را یکی از نمادهای خوب نتیجه همکاری های مشترک ایران و فرانسه دانست. 
دکتر میرداوود عمرانی معاون توسعه و مدیریت منابع انستیتو پاستور ایران هم در این نشست تاکید کرد که این انستیتو به خاطر تحریم ها برای تامین برخی تجهیزات و اقلام تحقیقاتی دچار چالش است و انتظار است در صورت امکان سفارت فرانسه در ایران تسهیل گر رفع این موانع باشد.
کلمات کلیدی
احسان مشایخی
نویسنده :

احسان مشایخی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *